شرکت نرم افزار نويسی و طراحی سورشجان

هرگز کار امروز را برای فردا نگزاريد! با ما تماس بگيريد

سفارش اينترنتی محصولات و درخواست طراحی وب سايت

نمونه کارهای انجام شده توسط شرکت نرم افزار نويسی و طراحی سورشجان را  بر روي اينترنت را مشاهده نمائيد

به چه خدماتی نياز داريد ؟ کليک کنيد

با محصولات توليد شده در شرکت نرم افزار نويسی و طراحی سورشجان آشنا شويد

درباره شرکت نرم افزار نويسی و طراحی سورشجان بيشتر بدانيد

صفحه اصلی سایت

امـروزه ديگر استفاده از فناوری های برتر بويژه فناوری تکنولــوژی اطلاعات (IT) يک نياز تلقی نمی گردد، بلکه يک ضرورت به حساب مي آيد!

بازگشت به صفحه قبل

1. تعريف سيستم پورتال و عملکرد آن :تعريف سيستم پورتال و عملکرد آن

ارائه يک تعريف مشخص ازپورتال همواره يک چالش بوده است .واژه پورتال به معني درگاه ودرمي باشد .
درحقيقت وظيفه يک سايت پورتال جمع آوري اطلاعات ازمنابع مختلف وايجاديک درگاه واحدبراي دسترسي به کتابخانه اي ازاطلاعات وخدمات دسته بندي واختصاصي شده مي باشد.پورتال ها بااين هدف ايجاد مي شوند که کاربران اينترنت بتوانند گردش خودرادراينترنت ازطريق يک مدخل مدرن وساختاريافته شروع نموده وهرموقع كه اراده كنند بدون هيچ مشكلي به نقطه شروع بازگردند.

در يك دسته بندي كلي عملكرد ها و قابليتهاي اصلي يك سيستم پورتال عبارتند از :

- دسترسي به اطلاعات مورد نياز

- ارتباط با ديگر كاربران

- دسترسي به برنامه هاي كاربردي مجزا

- انجام امور روزمره كاري ، شهر ي ، اداري و...

بنابراين يك سايت پورتال بايد علاوه برقابليتهاي زير بنايي همچون امنيت ، سرعت ، و دقت ، سرويسهاي متعددي
نيز در اختيار كاربران و مديران سايت قرار دهد . عمده اين سرويسها عبارتند از :

1-   سرويس مديريت محتوا

2-   سرويس پست الكترونيك

3-   سرويس كنفرانس الكترونيكي

4-   سرويس جستجو

5-   سرويس عضويت در سايت

6-   سرويس نظر سنجي

7-   سرويس تكميل و ارسال فرم هاي الكترونيكي

8-   سرويس پرداخت اينترنتي

9-   سرويس خبر

 بايد توجه داشت كه يك پورتال موفق تنها شامل مجموعه اي از منابع اطلاعاتي نيست بلكه تركيب درستي از  سرويس هاي اصلي فوق الذكر است.

 2.   ويژگي هاي سيستم پورتال :

طبق تعاريفي که در بالا ارائه شد، پورتال را ميتوان يک مرکز ارائه خدمات و اطلاعات اينترنتي دانست که بر چهار
پايه اصلي استوار است :

1)   انطباق پذيري (Customization)

2)   اختصاصي کردن (Personalization)

3)   يکپارچگي (Integration)

4)   پشتيباني انجمنهاي اينترنتي (Online Communities)

  يکي از مهمترين مفاهيم پورتال، محتوا يا Content ميباشد. محتوا را ميتوان در حالت کلي هر شيء الکترونيکي
 اعم از اسناد
HTML/XML
، تصاوير، صدا و هر چيزي که به صورت الکترونيکي ارائه شده باشد، دانست. اعمالي را که پورتال روي محتوا انجام ميدهد، ميتوان به چهار گروه کلي تقسيم بندي کرد:

1) متمرکز کرن (Aggregation)

جمع آوري اطلاعات و خدمات از منابع متعدد و توزيع شده به طريقي قابل توجه و معني داروارائه يکپارچه
 به مخاطبين

2) اختصاصي کردن (Personalization)

Personalization ، پروسه اي است که از طرف پورتال براي نمايش اطلاعات به کاربران بر اساس نيازهاي آنان اجرا ميشود. اين مقوله نيازمند وجود Content Metadata (يعني اطلاعاتي در مورد اطلاعات موجود در سايت) است که نقش هر کدام از کاربران را، به علاوه حقوق دسترسي (Access Rights) آنها مشخص ميکند.

3) توصيه و معرفي کردن محتوا (Recommendation)

هنگامي که يک نرم افزار، از اطلاعاتي که در مورد شما ميداند، براي پيشنهاد کردن اطلاعات و يا خدمات جديد استفاده ميکند، آن را يک سيستم Recommender ميناميم. پورتال ميتواند بر اساس علاقمنديهاي يک کاربر
و يا اطلاعاتي که در مورد او ميداند، مطالب مناسب را در اختيار او قرار دهد. اين مهم ميتواند حتي از طريق
 دنبال کردن موضوعات مورد علاقه کاربر صورت گيرد.

4) گلچين کردن و خلاصه کردن مطالب (Expert Content )

پورتال ميتواند به صورت اتوماتيک مطالب را خلاصه نموده، در اختيار کاربر قرار دهد. به عنوان مثال کلمات کليدي يک مقاله ميتواند براي جستجوي آن مورد استفاده قرار گيرد

 از ديگر ويژه گي هاي سيستم پورتال ميتوان به موارد زير اشاره کرد :

 1 - ارائه سيستمهاي  جستجو و دايرکتوري  به گونه اي که کاربر در کمترين زمان ممکن به اطلاعات دست يابد . (Search and Directory) 

 2- ارائه مکانيزمهايي به مديران پورتال براي پاسخگويي به نيازهاي افراد مختلف در سازمان پشتيباني برقراري ارتباط با منابع خارج از پورتال نظيرService  web و سايتهاي ديگر ،  براي دريافت اطلاعات و سرويسهاي مورد نياز .

3-  عدم وابستگي به پهنه اي (Platform) خاص به گونه اي که براي تمامي افراد با سيستم عاملهاي مختلف و مرورگرهاي مختلف قابل دسترس باشد(Cross-platform functionality) . اين مورد شامل پشتيباني توسط سيستمهاي PDA و موبايل نيز مي گردد .

4-   Single sign-on :  مکانيزمي که به وسيله  آن کاربر تنها با يک بار ورود به سيستم  به تمام سرويس ها
 و اطلاعات محدوده خود دسترسي داشته باشد .

5-  راهکارهاي امنيتي به منظور تعيين سطوح دسترسي کاربران و نقش هر کاربر در سيستم. اين سطح دسترسي شامل بازديدکنندگان و مسئولين پورتال مي شود.(Security)

6-  ساختار مشخصي براي ارائه اطلاعات به کاربر(Taxonomy)

7-  ساختار پيمايش ساده به گونه اي که کاربر با کمترين کليک به مکان ، سرويس و يا اطلاعات مورد نظرش
 دست يابد .( Browse / Navigate Documents)

  8- ايجاد امکان ارتباط کاربران با مسئولين پورتال و ديگر کاربران پورتال به صورت همزمان (“Chat”)يا غير همزمان Forum”) . )                                                                   

9-  ارائه مکانيزمي که از طريق آن کاربران بتوانند در بخش هاي مختلف پورتال عضو شده و در صورت تغيير اطلاعات آن بخش و يا افزودن اطلاعات جديد  ، Email  دريافت کنند .( Subscribe / What’s new )

10- ارسال پيام به ازاي رويدادهايي که براي کاربر مهم هستند . اين سيستم با استفاده از  email و يا خود پورتال پيامي براي مشتري ارسال کرده و به او مي گويد که رويداد درخواست شده اتفاق افتاده است . به عنوان مثال کاربران مي توانند در بخش تنظميات خود ،  براي دريافت پيامهاي شخصي ، دريافت يک وظيفه ، دريافت يک خبر
با عنواني خاص  "دريافت پيام " را درخواست کنند.(
Alert
)

11- مديريت گردش کار - تمامي فرآيندها  داراي يک روند اجرايي هستند . اين فرآيند به بخشهاي مختلف
تقسيم شده و با زمان بندي مشخص به افراد مختلف اختصاص داده و انجام مي شوند. حداقل امکاني که به بهتر شدن کيفيت فرآيند کمک مي کند ، پياده سازي آن بر روي کاغذ مي باشد. اما آيا اين امکان کافي است ؟
 آيا بدين وسيله مي توان علاوه  بر روند کار ، نحوه انجام کار و زمان بندي آن را کنترل کرد ؟ يکي از امکانات پورتال ارائه مديريت گردش کار است. (
Workflow Management
)

 بر اين اساس مي توان فرآيندي در سيستم تعريف کرد و با استفاده از امکانات " زمان بندي " و "فازبندي " ، فرآيند را به وظايف کوچک تر تقسيم کرد ؛ به گونه اي که هر وظيفه نه تنها نشان دهنده فرد انجام دهنده ، بلکه
نمايش دهنده زمان بندي انجام فرآيند نيز  باشد. حال اگر بخش مديريت گردش کار کنار سيستم
Alert
و يا
 ارسال پيام از تقويم شخصي قرار گيرد ، مي تواند کمک موثري در نظارت و پيش برد آن فرآيند نمايد. در انتها توصيف گرافيکي فرآيند براي ايجاد کننده  فرآيند و کساني که در انجام فرآيند سهيم هستند،  اين حسن را دارد که بتوانند درک بهتري از آن داشته باشند و حتي پروسه را اصلاح کنند تا در زمان بندي ها صرفه جويي شود .

3.   تفاوت  هاي بين پورتال  و وب سايت :

تفاوت هاي اساسي ميان يک وب سايت و يک پورتال وجود دارد. مهمترين اين موارد در زير به صورت خلاصه آورده شده است:

· پورتال به صورت دروازه ورود به يک بانک اطلاعاتي است. آنچه که مهم است، آن است که پورتال همواره ما را به سايتها يا پورتال هاي ديگر راهنمايي مي کند و به خودي خود تنها يک راهنما است. براي همين است که در بعضي از موارد به پورتالها، Internet Yellow Pages مي گوييم. در حالي که يک وب سايت مي تواند حاوي مقدار زيادي اطلاعات باشد که فقط بر روي آن سايت قابل دسترسي است.

ممکن است وب سايت از امکاناتي مشابه يک پورتال براي جستجو و مديريت داده ها استفاده نمايد، اما آنچه که
مهم است آن است که اين داده ها عموما بر روي پايگاه داده هاي خود سايت قرار دارند.

·   پورتال عموما" حاوي مطالبي است که جنبه اطلاعات عمومي دارد. داده هايي که از منابع مختلف بر روي يک پورتال جمع آوري مي شوند، معمولا داراي پراکندگي فراواني هستند. به همين علت، در بسياري از پورتال ها، ابزارهايي مانند Directory قرار داده مي شود تا اين اطلاعات را طبقه بندي نمايد.

از سوي ديگر داده هاي قرار داده شده بر روي يک وب سايت، اولا" از منابع محدودتري تامين مي شوند و ثانيا" داراي پراکندگي زيادي نبوده، حول يک محور و موضوع مشخص دور مي زند.

 ·  پورتال يک سيستم کاربر محور است. به اين معني که تمام امکانات پورتال بر اين اساس پيش بيني شده است تا جوابگوي نياز هاي کاربران با سلايق، علاقمنديها، سنين و رده هاي کاري متفاوت باشد. امکاناتي مثل پست الکترونيکي، Chat، انجمنهاي اينترنتي و ... همه براي آن است که کاربران را به هر شکل ممکن به پورتال دعوت نمايد.
در حاليکه يک وب سايت،يک سيستم
Subjective يا موضوع محور است. درست است در هر وب سايت، امکاناتي براي کاربران مختلف پيش بيني مي شود، اما بايد به اين نکته توجه داشت که کاربري که با يک وب سايت کار ميکند بايد به شکلي به موضوع وب سايت مرتبط يا علاقمند باشد.
 

 4.   مدل معماري سيستم پورتال :

اين معماري داراي يک سيستم امنيتي است که در آن کليه بخشهاي درنظر گرفته شده تحت پوشش اين سيستم فعاليت مي کنند و سيستمهاي مختلف از قبيل سيستمهاي خارجي مانند سرويس دهنده ها، سيستم هاي مرتبط در محلهاي فيزيکي ديگر و .. براي ارتباط بايد از اين لايه امنيتي عبور کنند. کليه درخواستهاي کاربران از روي اينترنت و از روي دستگاههاي خانگي يا سيستم هاي ديگر از قبيل PDA به سرويس دهنده هاي وب فرستاده مي شود. در لايه Application علاوه بر سرويس دهنده هاي وب سرويسهاي ديگري نيز وجود دارد که بنابر درخواستهاي کاربران و سيستم از اين سرويسها استفاده مي شود.

لايه پورتال داراي بخشهاي مديريت محتوا، موتور جستجو و سيستم گزارشگيري و ... است که اين سيستم ها با بخش مديريتي بانکهاي اطلاعاتي در ارتباط مي باشند. کليه اعمال گزارشگيري و جستجو و نمايه سازي با بخش مديريتي بانک اطلاعاتي که خود کار يکسان سازي و سازگار نمودن فرمت هاي بانکهاي مختلف اطلاعاتي را برعهده دارد
 در ارتباط است. سيستم هاي خارجي منظور سيستم هايي است که از محل هاي فيزيکي مختلف با سيستم پورتال در ارتباط است که ممکن است خود داراي بسته هاي نرم افزاري مختلف، بانکهاي اطلاعاتي مختلف و ... باشد.

5. مزاياي پورتال سورشجان :

در مراحل طراحي اين پورتال، مطالعات گسترده اي بر روي ديگر پورتال هاي مطرح دنيا صورت گرفت و در نتيجه تصميم به پياده سازي قابليت هاي در نظر گرفته نشده در کنار ساير توانايي هاي مفيد اين بسته هاي نرم افزاري گرفته شده که از آن جمله مي توان به موارد ذيل اشاره کرد: 

1.   معماري چند لايه اي (n-tire) وامنيت بسيار بالا

2.   بهره برداري مفيد وکار آمد وب سايت

3.   راهبري  (Navigation (   پيشرفته

4.   پانل مديريتي کاملا  فارسي

5.   قيمت کاملا مناسب

6.   قابليت افزودن برنامه هاي سفارشي

7.   ويرايشگر HTML قوي

8.   استفاده از امکانات در حال افزايش

9.   استفاده از تکنيکهاي روز (AjAX )

10. دسته بندي اطلاعات

11. دسترسي تقسيم بندي شده به انواع داده و اطلاعات گروه بندي شده

12. تجميع و توزيع متمرکز اطلاعات توسط مدير پورتال بدون وابستگي به مديران زير سايتها

13. حداقل مشاهده اشتباهات در عملکرد وب سايت

14. پشتيباني از زبانهاي مختلف ( تمام زبانهاي زنده دنيا )

15. توليد صفحه هاي Password  Protected

16. حفظ استقلال کامل واحدها در داشتن سايت مستقل همزمان با نگاه يکپارچه به کل سيستم اطلاع رساني سازمان

17. تهيه نسخه هاي پشتيبان از تمامي مطالب حتي عکسها فقط با يک کليک

18. قابليت جستجوي يکپارچه کليه اطلاعات در پورتال

19. ارائه سيستم مديريت محتواي رنيستا بصورت مستقل به هر يک ازواحدها جهت به روز رساني و مديريت سايتهاي خود

20. امنيت بالا در داده هاي پورتال به کمک اعمال مدل حقوق دسترسي بر اساس نقشها و گروههاي کاربري

  و ........

 

سفارش اينترنتی طراحی و ساخت انواع وب سايت

استفاده از مطالب موجود با ذکر نام وب سايت سورشجان بلامانع می باشد.

 

اگر تمایل دارید در آینده اطلاعات بیشتری درباره ما و همچنین فعالیت های شرکت دریافت نمائید عضو کانال رسمی شرکت سورشجان در تلگرام شوید تا اطلاع رسانی سریعتر صورت بپذیرد. برای عضويت روی شکل زیر کلیک نمایید. این کانال مخصوص شرکت سورشجان می باشد و هیچ گونه استفاده تبلیغاتی از آن نخواهد شد.

 

برای عضويت در کانال رسمی اطلاع رسانی تلگرام شرکت سورشجان بر روی تصویر کليک نمائيد.

برای عضويت در کانال رسمی اطلاع رسانی تلگرام شرکت سورشجان بر روی تصویر کليک نمائيد.

@soureshjan

منبع : مهندس سعيد خدابخشی

برگشت به بالای صفحه

.:. خانه | درباره ما | محصولات | خدمات شرکت | نمونه کارها | پذيرش آگهی | آمار سايت | اخبار سايت .:.

.:. مشتريان شرکت | آمــوزش | کد رهگيری | عضويت در سايت | فروش ويژه | مقالات علمی | نمايندگـــی ها .:.

.:. پشتيبانی | فروش کامپيوتر و نوت بوک | ارسال سفارش | ورود اعضاء | قرعه کشی | دعوت به همکاری | تماس با ما .:.

Design by SouResHjaN

 

© Copyright 2008-1387 SouResHjaN Software Group. All Rights Reserved.