شرکت نرم افزار نويسی و طراحی سورشجان

هرگز کار امروز را برای فردا نگزاريد! با ما تماس بگيريد

سفارش اينترنتی محصولات و درخواست طراحی وب سايت

نمونه کارهای انجام شده توسط شرکت نرم افزار نويسی و طراحی سورشجان را بر روي اينترنت را مشاهده نمائيد

به چه خدماتی نياز داريد ؟ کليک کنيد

با محصولات توليد شده در شرکت نرم افزار نويسی و طراحی سورشجان آشنا شويد

درباره شرکت نرم افزار نويسی و طراحی سورشجان بيشتر بدانيد

صفحه اصلی سایت

امـروزه ديگر استفاده از فناوری های برتر بويژه فناوری تکنولــوژی اطلاعات (IT) يک نياز تلقی نمی گردد، بلکه يک ضرورت به حساب مي آيد!

بازگشت به صفحه قبل

 1. وب سايت چيست ؟ پرسش های متداول شما

 2. چه کسانی می توانند وب سايت داشته باشند ؟

 3. انگیزه ایجاد وب سایت چیست ؟

 4. برای ایجاد یک وب سایت چه باید کرد ؟

 5. دامنه (Domain ) چیست ؟

 6. چگونه می توانم یک دامین داشته باشم ؟

 7. برای ثبت دامنه از چه کاراکترهایی می توانم استفاده کنم ؟

 8. آیا می توانم Domain خود را برای همیشه به ثبت برسانم ؟

 9. یک نام خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد ؟

 10. وب هاست چیست ؟

 11. هاست ویندوز بهتر است یا لینوکس ؟

 12. قالب (Template) چیست ؟

 13. ظاهر وب سایت چه اهمیتی دارد ؟

 14. یک قالب خوب چه موارد را پوشش می دهد؟

 15. کدام زبان برنامه  نویسی بهتر است ؟

 16. وب سایت پویا بهتر است یا ایستا ؟

 17. CMS چیست ؟

 18. مزاياي استفاده از CMS چه ؟

 19. SSL چیست ؟

 20. تفاوت  هاي بين پورتال  و وب سايت چيست؟

 21. مردم وب سایت من را چگونه پیدا می کنند ؟

 22. زمان انجام پروژه توسط شما چقدر است ؟

 23.  هزینه انجام پروژه  چقدر است ؟

1- وب سايت چيست ؟
 وب سايت ، مجموعه اي از صفحات مرتبط به يکديگر است که اطلاعات را در قالب متن، تصوير، صدا، و فيلم در اختيار بازدید کننده وب سایت قرار می دهد. 

برگشت به بالای صفحه

 

2- چه کسانی می توانند وب سايت داشته باشند ؟
 تمام اشخاص و سازمانها می توانند وب سايت داشته باشند. به جرات می توان گفت که سريعترين و بهترين راه معرفی فعاليتها، محصولات و شرکتها ، وب سايت است. در واقع وب سایت نقش دفتر مجازی شما را بر عهده دارد که در تمام ساعات شبانه روز پذیرای مراجعات مراجعه کنندگان شما است .

برگشت به بالای صفحه

 

3- انگیزه ایجاد وب سایت چیست ؟

تصميم به طراحي و ايجاد يك پايگاه وب معمولاً به  عوامل مختلفی مانند : گسترش دسترسي به اطلاعات، بهبود ارتباط با مخاطبان ،‌ صرفه‌جويي در هزينه‌ي روش‌هاي سنتي تحويل اطلاعات، تا بهبود كارآيي سازماني  متكي است. گاهي عامل انگيزشي ممكن است صرفاً اين باشد كه "‌همه يك پايگاه دارند" [پس ما هم بايد داشته باشيم].

برگشت به بالای صفحه

 

4- برای ایجاد یک وب سایت چه باید کرد ؟

یک وب سایت از سه قسمت اصلی تشکیل شده

• دامنه (دامین)
• وب هاست
• طراحی و برنامه نویسی

درگام نخست باید برای شما یک نام (دامین) ثبت کرد . سپس متناسب با نوع وب سایت و فعالیت شما یک طرح گرافیکی طراحی ، تقسیم و برنامه نویسی کرد و در نهایت به یک صفحه وب تبدیل کرده سپس آن صفحه را در کامپیوتری که همیشه به اینترنت متصل است (سرور) ذخیره کنیم (روی فضای اینترنتی که به شما اختصاص داده ایم یا همان وب هاست) و حالا با وارد کردن نام دامنه در نوار آدرس مرورگر خود می توانیم وب سایت خود (همان صفحه وب)را ببینید.

نکته : در بالا ما خیلی ساده توضیح دادیم که این چند قسمت چه هستند و کارایی آنها چیست .برگشت به بالای صفحه

 

5- دامنه (Domain ) چیست ؟

نام اینترنتی شما است که از دو قسمت تشکیل شده قسمت اول نام دامنه و  قسمت دوم پسوند دامنه است  و منحصر به فرد است یعنی یک نام با پسوند مشخص را فقط یک نفر می تواند ثبت نماید .

 مانند دامنه www.soureshjan.com که متعلق به شرکت سورشجان است .برگشت به بالای صفحه

 

6-چگونه می توانم یک دامین داشته باشم ؟

شما باید در گام نخست از آزاد بودن یک دامین برای ثبت آگاه شوید. برای این منظور به آدرس :  www.soureshjan.com مراجعه و نام یا نام های مورد نظر خود را وارد و از آزاد بودن آن مطمئن شوید .

 و به ما اطلاع دهید تا ما دامنه مورد نظر شما را برای شما به ثبت برسانیم.برگشت به بالای صفحه

 

7-برای ثبت دامنه از چه کاراکترهایی می توانم استفاده کنم ؟

کارکترهای مجاز عبارتند از : حروف a تا z ، اعداد 0 تا 9 و خط تیره ( - ) ، در ضمن حروف کوچک و بزرگ تفاوتی نمی کند .برگشت به بالای صفحه

 

8- آیا می توانم Domain خود را برای همیشه به ثبت برسانم ؟

خیر ، می توانید مدت ثبت آن را از 1 تا 10 سال تعیین کنید و قبل از به پایان رسیدن دوره ثبت ، برای تمدید آن اقدام نمائید .برگشت به بالای صفحه

 

9- یک نام خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد ؟

مراجع شود به قسمت مشاوره ثبت دامنهبرگشت به بالای صفحه

 

10- وب هاست چیست ؟

پس از اينكه دومين خود را به ثبت رسانديد ، براي نمايش صفحات وب سايت خود احتياج به انتخاب سرويسي داريد كه بتواند آنها را در تمام مدت شبانه روز و در هر کجای دنیا با اتصال به اینترنت نمايش دهید . این سرویس وب هاست نام دارد .برگشت به بالای صفحه

 

11- هاست ویندوز بهتر است یا لینوکس ؟

در حقیقت بازدید کننده ای که سایت شما را می بیند و کسی که می خواهد هاست شما را از طریق کنترل پنل کنترل کند ، تفاوتی بین هاست لینوکس و ویندوز حس نمی کند. تفاوت اصلی در تکنولــوژی است که وب سایت شما با آن طراحی و پیاده سازی شده است.برگشت به بالای صفحه

 

12- قالب (Template) چیست ؟

برای هر وب سایت یک ظاهر لازم است . که در آن چهارچوب متنها ، تصاویر و هر آنچه بازدید کننده وب می بیند نمایش داده شود این ظاهر قالب یا تمپلیت نام دارد. برگشت به بالای صفحه

 

13- ظاهر وب سایت چه اهمیتی دارد ؟

همانطور که شما به ظاهر دفترتان و کارکنانتان اهمیت می دهید و این امر را در جلب نظر و رضایت مشتریانتان مهم می دانید ظاهر وب سایتتان نیز که دفتر کار مجازی شما یا حتی در بعضی از موارد دفتر کار اصلی شما است در جلب ، نگهداری و رجوع مجدد مشتریهای شما بسیار موثر و حائز اهمیت است .برگشت به بالای صفحه

 

14- یک قالب خوب چه موارد را پوشش می دهد؟

 کم حجم طراحی شده باشد

با توجه به سرعت پایین اینترنت در ایران و بسیاری از کشورهای جهان تا آنجایی که امکان دارد باید  قالب وب سایت کم حجم طراحی شود و از بکاربردن تصاویر متحرک ، کدهای جاوا ، فایلهای فلش حجیم و بنرهای تبلیغاتی با حجم بالا اجتناب نمود.

• از رنگ بندی متناسبی برخوردار باشد

استفاده از رنگ بندیهای تند و ناخوانا با دیگر قسمتها باید اجتناب نمود .

• استفاده بجا از متن  و عکس

استفاده  از تصاویر مرتبط با متن و قلمهای رایج و استاندارد وب با سایز متناسب

• تا حد امکان مرتبط با فعالیت وب سایت باشد

قالب مرتبط در لحظه دیدن وب سایت با بازدید کننده ارتباط دیداری برقرار کرده و در همان اول گویای فعالیت شما است.

• تقسیم بندی صحیح طرح گرافیکی

این مسئله باعث کاهش حجم وب سایت و بارگذاری بهینه کل وب سایت می گردد.برگشت به بالای صفحه

 

15- کدام زبان برنامه  نویسی بهتر است ؟

زبان برنامه نویسی برای وب سایتهای کوچک ومعمولی چندان اهمیتی ندارد و بیشتر کارایی ، کیفیت عملکرد ، سهولت استفاده و امنیت حائز اهمیت هستند .برگشت به بالای صفحه

 

16- وب سایت پویا بهتر است یا ایستا ؟

این بستگی به فعالیت شما دارد اگر یک وب سایت کوچک با چند صفحه می خواهید و نمی خواهید محتویات صفحات آن را کم یا زیاد کنید یک وب سایت ایستا نیاز شما را برطرف می کند و در ضمن هزینه ایجاد یک وب سایتهای ایستا با تعداد صفحات محدود خیلی کمتراز ایجاد یک وب سایت پویا (دینامیک) است.

ولی اگر قصد دارید یک وب سایت بزرگ با تعداد صفحات زیاد و بروزرسانی آسان و سریع داشته باشید حتما باید یک وب سایت دینامیک داشته باشید .برگشت به بالای صفحه

 

 

CMS -17 چیست ؟

مخفف شده کلمات Content Management System است و معنی آن سیستم مدیریت محتوا است.که از آن به منظور تولید و مدیریت محتوای وب سایتهای مختلف با کارایی های متفاوت استفاده می شود.

18- مزاياي استفاده از CMS چه  ؟

استفاده از CMS بجاي روش قديمي صفحات ثابت از لحاظ اقتصادی و کیفیت وب سایت  مزاياي بسيار زيادي دارد مانند:
• کاهش مدت زمان ايجاد و بروز رساني صفحات وب
• در اختیار داشتن امکانات بیشتر ( گالری ، لینکستان ، فرمهای ارسال اطلاعات و ... )
• عدم محدودیت در تعداد صفحات و لینکها
• عدم نياز به كمترين دانش فني و قابليت انجام كليه امور توسط اپراتور مبتدي كامپيوتر
• انعطاف‌پذيري بيشتر
عدم نیاز صاحبان سایت به طراحان آن , جهت انجام هرگونه تغییر یا به روز رسانی
• توزیع مدیریت سايت در سیستم بین چند نفر
• كنترل از هر نقطه دنیا بدون داشتن امکانات و نرم افزار های لازم ( فقط با یک کامپیوتر متصل به اینترنت )
• امنيت بالاتر وب‌ سايت
• كاهش چشمگير هزينه‌هاي نگهداري و طراحی
برگشت به بالای صفحه

 

SSL -19 چیست ؟

Secure Socket Layer , يا همان SSL يک تکنولــوژی استاندارد و به ثبت رسيده برای تامين ارتباطی امن مابين يک وب سرور و يک مرورگر اينترنت است. اين ارتباط امن از تمامی اطلاعاتی که ما بين وب سرور و مرورگر اينترنت ( کاربر) انتقال ميابد , محافظت ميکند تا در اين انتقال به صورت محرمانه و دست نخورده باقی بماند. SSL يک استاندارد صنعتی است و توسط مليونها وب سايت در سراسر جهان برای برقراری امنتيت انتقال اطلاعات استفاده ميشود. برای اينکه يک وب سايت بتواند ارتباطی امن از نوع SSL را داشته باشد نياز به يک گواهينامه SSL دارد.

زمانيکه شما ميخواهيد SSL را بر روی سرور خود فعال کنيد سؤالات متعددی در مورد هويت سايت شما ( مانند آدرس سايت ) و همين طور هويت شرکت شما ( مانند نام شرکت و محل آن) از شما پرسيده ميشود. آنگاه سرور دو کليد رمز را برای شما توليد ميکند , يک کليد خصوصی (Private Key) و يک کليد عمومی (Public Key). کليد خصوصی به اين خاطر , اين نام را گرفته است , چون بايستی کاملا محرمانه و دور از دسترس ديگران قرارگيرد. اما در مقابل نيازی به حفاظت از کليد عمومی نيست و اين کليد در قالب يک فايل درخواست گواهينامه يا Certificate Signing Request که به اختصار آنرا CSR ميناميم قرارداده ميشود که حاوی مشخصات سرور و شرکت شما بصورت رمز است. آنگاه شما باسيتی که اين کد CSR را برای صادرکننده گواهينامه ارسال کنيد. در طول مراحل سفارش يک SSL مرکز صدور گواهينامه درستی اطلاعات وارد شده توسط شما را بررسی و تاييد ميکند و سپس يک گواهينامه SSL برای شما توليد کرده و ارسال ميکند.

وب سرور شما گواهينامه SSL صادر شده را با کليد خصوصيتان در سرور و بدور از دسترس سايرين مطابقت ميدهد. سرور شما آنگاه امکان برقراری ارتباط امن را با کاربران خود در هر نقطه دارد.

نمايش قفل امنيت SSL

پيچيده گيهای يک پروتکل SSL برای کاربران شما پوشيده است ليکن مرورگر اينترنت آنها در صورت برقراری ارتباط امن , وجود اين ارتباط را توسط نمايش يک قفل کوچک در پايين صفحه متذکر ميشود.

و در هنگامي كه شما روي قفل كوچك زرد رنگي كه در پايين صفحه IE نمايش داده ميشود دوبار كليك ميكنيد باعث نمايش گواهينامه شما به همراه ساير جزئيات مي شود.

گواهينامه های SSL تنها برای شرکتها و اشخاص حقيقی معتبر صادر ميشوند. به طور مثال يک گواهينامه SSL شامل اطلاعاتی در مورد دامين , شرکت , آدرس , شهر , استان , کشور و تاريخ ابطال گواهينامه و همينطور اطلاعاتی در مورد مرکز صدور گواهينامه که مسؤول صدور گواهينامه ميباشد.

زمانيکه يک مرورگر اينترنت به يک سايت از طريق ارتباط امن متصل ميشود , علاوه بر دريافت گواهينامه SSL ( کليد عمومي) , پارامترهايی را نظير تاريخ ابطال گواهينامه , معتبر بودن صادرکننده گواهينامه و مجاز بودن سايت به استفاده از اين گواهينامه نيز بررسی ميکند و هرکدام از موارد که مورد تاييد نباشد به صورت يک پيغام اخطار به کاربر اعلام ميدارد.

برگشت به بالای صفحه

20- مردم وب سایت من را چگونه پیدا می کنند ؟

از طریق جستجو در اینترنت ، تبلیغات درون خطی و برون خطی شما (خارج و داخل اینترنت) ما وب سایت شما را به موتورهای معروف جستجوگر داخلی و خارجی معرفی می کنیم  و وب سایت شما را بگونه ای طراحی می کنیم تا در نتایج جستجو بهتر ظاهر شود

نکته : طبق آمار های ارائه شده توسط منابع آماری بیش از 70% از بازدیدها پایگاه های وب از موتورهای جستجو روانه وب سایت شما می شوند و این مسئله خود گویای اهمیت معرفی یک وب سایت به موتورهای جستجو است برگشت به بالای صفحه

 

21- زمان انجام پروژه توسط شما چقدر است ؟

بسته به نوع سفارش شما دارد . ما با بررسی سفارش شما زمان دقیق تحویل پروژه را به شما اعلام می کنیم .برگشت به بالای صفحه

 

22-  هزینه انجام پروژه  چقدر است ؟

هزینه انجام پروژه پس از مشخص شدن نیازهای مشتری و با توجه به خدمات درخواستی از جانب مشتری، مشخص خواهد شد.

 

سفارش اينترنتی طراحی و ساخت انواع وب سايت

استفاده از مطالب موجود با ذکر نام وب سايت سورشجان بلامانع می باشد.

 

اگر تمایل دارید در آینده اطلاعات بیشتری درباره ما و همچنین فعالیت های شرکت دریافت نمائید عضو کانال رسمی شرکت سورشجان در تلگرام شوید تا اطلاع رسانی سریعتر صورت بپذیرد. برای عضويت روی شکل زیر کلیک نمایید. این کانال مخصوص شرکت سورشجان می باشد و هیچ گونه استفاده تبلیغاتی از آن نخواهد شد.

 

برای عضويت در کانال رسمی اطلاع رسانی تلگرام شرکت سورشجان بر روی تصویر کليک نمائيد.

برای عضويت در کانال رسمی اطلاع رسانی تلگرام شرکت سورشجان بر روی تصویر کليک نمائيد.

@soureshjan

منبع : مهندس سعيد خدابخشی

برگشت به بالای صفحه

.:. خانه | درباره ما | محصولات | خدمات شرکت | نمونه کارها | پذيرش آگهی | آمار سايت | اخبار سايت .:.

.:. مشتريان شرکت | آمــوزش | کد رهگيری | عضويت در سايت | فروش ويژه | مقالات علمی | نمايندگـــی ها .:.

.:. پشتيبانی | فروش کامپيوتر و نوت بوک | ارسال سفارش | ورود اعضاء | قرعه کشی | دعوت به همکاری | تماس با ما .:.

Design by SouResHjaN

 

© Copyright 2008-1387 SouResHjaN Software Group. All Rights Reserved.