شرکت نرم افزار نويسی و طراحی سورشجان

هرگز کار امروز را برای فردا نگزاريد! با ما تماس بگيريد

سفارش اينترنتی محصولات و درخواست طراحی وب سايت

نمونه کارهای انجام شده توسط شرکت نرم افزار نويسی و طراحی سورشجان را  بر روي اينترنت را مشاهده نمائيد به چه خدماتی نياز داريد ؟ کليک کنيد با محصولات توليد شده در شرکت نرم افزار نويسی و طراحی سورشجان آشنا شويد درباره شرکت نرم افزار نويسی و طراحی سورشجان بيشتر بدانيد صفحه اصلی سایت

امـروزه ديگر استفاده از فناوری های برتر بويژه فناوری تکنولــوژی اطلاعات (IT) يک نياز تلقی نمی گردد، بلکه يک ضرورت به حساب مي آيد!

بازگشت به صفحه قبل

دامين (DOMAIN) چيست؟دامين (DOMAIN) چيست؟

 

دامنه(Domain) که در فرهنگ فارسی با تلفظ دومین و دامین بکار برده می شود در لغت به معنی «گستره» می باشد و در اینترنت به نامی اختصاصی گفته می شود که هر وب سایتبرای تمایز و قابل دسترسی بودن نسبت به سایر وب سایت ها به خود می گیرد، مانند: «Google.com».
هردامنه از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول نامی است انتخابی، کههر فرد می تواند بسته به موضوع وب سایت و سلیقه خود آن را برای سایت خود انتخابکند(Google) و بخش دوم که با یک نقطه از بخش اول جدا می شود، پسوندی است قراردادیکه از دو تا شش حرف تشکیل شده و هر فرد می تواند بسته به موضوع وب سایت و سلیقه خودیکی از آنها را انتخاب نماید. از متداول ترین پسوندهای بین المللیcom ،net ،org ،info می باشند. نام دامنه (به همراه پسوند آن) باید یکتا باشد. به این مفهوم که فقط یک وب سایت با هر نام دامنه قابل دسترسی می باشد.
● دامنه های عمومی در زیر به معرفی برخی ازپرکاربردترین دامنه های عمومی می پردازیم:
▪ .com معروفترین و پراستفاده ترین پسوند برای دامنه های سایتهاستcom . مخففCommercial به معنای تجاری است. البتهبسیاری از سایت های همه منظوره نیز از پسوندcom استفاده می کنند.
▪ .net مخفف واژهNetwork به معنی شبکه می باشد و عموما توسط شرکتهای ارائه دهنده خدماتاینترنتی و شبکه های اطلاع رسانی مورد استفاده قرار می گیرد.
▪ org.اختصار واژه Organizations به معنی سازمان، تشکیلات می باشد و معمولا توسط مؤسسات وسازمان های غیرانتفاعی که غالبا فعالیت غیرتجاری (یا حتی تجاری) دارند مورداستفاده قرار می گیرد.
▪ .ir نشان دهنده یک سایت مربوط به یک سازمان داخل کشور،یک شخص ساکن ایران یا با تابعیت ایرانی است.
edu.مخفف واژهEducation به معنیآموختن دانش می باشد و برای مقاصد تعلیمی چون پایگاه های آموزشی به کار میرود.
▪ .gov اختصار واژه Goverment به معنی دولت می باشد و این پسوند مربوط به نهادهای دولتی است.
z.bi مخفف Business به معنی تجارت می باشد که خـاص سایت های شغلی تجارتی به ویژه خدمات مربوط به تجارت الکترونیکی، ایجاد گشته است.
▪ int ا.ختصار واژه International به معنی بین المللی می باشد که حوزه اینترنتی سازمان های بین المللی را نشان می دهند.
▪ info.اختصار واژه Information به معنی اطلاعات می باشد که در سایتهایی مورد استفاده قرار می گیرد که به نحوی با امر اطلاع رسانی در هر موردی، مرتبط می باشند. انواع اطلا عرسانی در رشته هایی مانند علوم، معرفی محصولات، معرفی خدمات و ... اختصاص یافته اندweb. پسوند سایتهایی که به مباحث Web می پردازند name . این اولین نوع پسوندی است که خاص افراد (اشخاص حقیقی) ایجاد شدهاست. در حقیقت کلیه افرادی که به هر منظور شخصی می خواهند برای خودشان Website ایجادکنند می توانند از این پسوند استفاده کنند.
▪ .ac پسوند دامنه ملی جزایرآسکنشن (Ascention Islands) است. از طرفی برای مراکز ارائه دهنده سرویس است می باشدبه شرطی که اداره کامپیوتری، اینترنتی بدون هر گونه وابسته ای، نیروهای جدیدیاستخدام نماید.
ws.پسوند دامنه ملی کشور ساموا (Western Samoa) است ولی بخاطرمشابهت آن با مخفف کلمه (WebSite) مورد توجه فراوان قرار گرفته است و می تواند هرنوع وب سایتی را در برگیرد.
us این نوع پسوند با آنکه مخصوص دامنه ملی کشورآمریکا است ولی بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه(us) بمعنی (ما) مورد استقبال قرارگرفته است.
▪ .tv این نوع پسوند با آنکه مخصوص دامنه ملی کشور توالو (Tuvalu) است ولی بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه (Television) مورد توجه شبکه های تلویزیونی وماهواره ای قرار گرفته است و برای این منظور نیز مورد استفاده قرار می گردد.
▪ .museum سایتهای دارای این پسوند، مخصوص موزه ها می باشد.
▪ .aero این پسوندمختص سایتهای مرتبط با حمل و نقل هوایی می باشد.
▪ .mil این پسوند مربوط بهسایت های نظامی است.
▪ .cat این پسوند برای انجمن های فرهنگی، تربیتی و زبانشناختی کتلن(Catalan) در نظر گرفته شده است.
▪ .coop پسوند اختصاص داده شدهبرای شرکت های تعاونی می باشد.
▪ .jobs سایت های دارای این پسوند، منبع اطلاعات انسانی برای مدیران می باشد که قصد استخدام کارمند را دارند.
▪ .mobi کاربرد این پسوند برای پایگاهای فروش و سرویس دهی محصولا ت موبایل می باشد.
▪ .pro این پسوند برای سایتهایی که در حوزه اینترنتی افراد حرفه ای فعالیت می کننددر نظر گرفته شده است. مانند دانشمندان علم فیزیک، حسابداران، حقوقدانان و ...
▪ travel.این پسوند مختص شرکتها و سازمانهای ارائه دهنده خدمات مسافرتی می باشد.
بد نیست این را هم بدانید که متولی صدور مجوزهای ثبت دامنه ها دراینترنت آیکان (ICANN) می باشد. ثبت دامنه های اینترنتی توسط کارگزارانی که مجوز ثبترا اخذ کرده اند صورت می گیرد. به این کارگزاران در اصطلاح رجیسترار(Registrar) می گویند. معمولا هر کشور می تواند اجازه استفاده از پسوندی اختصاصی را دریافت نماید که به وسیله آن ملیت وب سایت های تحت آن پسوند شناخته می شنود. پسوند اختصاصی و ملی ایرانIR می باشد. مسئولیت ثبت و نگهداری دامنه هایIR به عهده پژوهشگاه دانش های بنیادی ایران است.

سفارش اينترنتی دامين (Domain)

استفاده از مطالب موجود با ذکر نام وب سايت سورشجان بلامانع می باشد.

 

اگر تمایل دارید در آینده اطلاعات بیشتری درباره ما و همچنین فعالیت های شرکت دریافت نمائید عضو کانال رسمی شرکت سورشجان در تلگرام شوید تا اطلاع رسانی سریعتر صورت بپذیرد. برای عضويت روی شکل زیر کلیک نمایید. این کانال مخصوص شرکت سورشجان می باشد و هیچ گونه استفاده تبلیغاتی از آن نخواهد شد.

 

برای عضويت در کانال رسمی اطلاع رسانی تلگرام شرکت سورشجان بر روی تصویر کليک نمائيد.

برای عضويت در کانال رسمی اطلاع رسانی تلگرام شرکت سورشجان بر روی تصویر کليک نمائيد.

@soureshjan

منبع : مهندس سعيد خدابخشی

برگشت به بالای صفحه

.:. خانه | درباره ما | محصولات | خدمات شرکت | نمونه کارها | پذيرش آگهی | آمار سايت | اخبار سايت .:.

.:. مشتريان شرکت | آمــوزش | کد رهگيری | عضويت در سايت | فروش ويژه | مقالات علمی | نمايندگـــی ها .:.

.:. پشتيبانی | فروش کامپيوتر و نوت بوک | ارسال سفارش | ورود اعضاء | قرعه کشی | دعوت به همکاری | تماس با ما .:.

Design by SouResHjaN

 

© Copyright 2008-1387 SouResHjaN Software Group. All Rights Reserved.